piątek, 17 kwietnia 2015

Felix, Net i Nika oraz Koszmarna Podróż - Rafał Kosik


FELIX, NET I NIKA


Wszyscy wyjechali już na szkolną wycieczkę nad Czerwoną Hańczę, tylko nie Net. Wszystko przez znienawidzonego profesora Eftepa „speca” od informatyki, u którego musi poprawić test. Gdy sytuacja się wreszcie rozwiązuje, Net wyrusza w podróż by dołączyć do przyjaciół. Niestety, w jego wykonaniu nawet jazda pociągiem pełna jest nieoczekiwanych problemów...


Felix, Net i Nika ale bez Felixa i Niki. Kosik powraca do swoich (i nie tylko) ulubionych bohaterów e-bookiem stanowiącym wstęp do dwunastej książki cyklu „Sekret Czerwonej Hańczy”. I znów prezentuje nam tradycyjnie wysoki poziom, serwując znakomite pomysły, przygodę i humor. Sam brak dwóch trzecich głównych bohaterów nie przeszkadza bowiem w najmniejszym stopniu, a Net z energią udowadnia czytelnikom, że nawet z jedną trzecią superpaczki nie warto jest zadzierać.


Poza tym całość bardzo przyjemnie nastraja do tomu 12, „Sekretu Czerwonej Hańczy”, pobudzając apetyt niczym dobra przystawka, smakowite amuse-bouche zaserwowane przed daniem głównym. Kulinarne porównania nie bez przyczyny znajdują się w tej recenzji, w końcu Net to żarłok jakich mało i wymyślne dania, poza tym, że mu się marzą, wpędzają go także w kłopoty. Jak sobie poradzi, przeczytajcie sami.


Na deser Kosik serwuje nam jeszcze dwa fragmenty kolejnych książek, Amelia i Kuba, Kuba i Amelia.


Całość natomiast smakuje wyśmienicie i nie mogę zrobić nic innego, jak polecić Wam ten e-book i całą serię oczywiście.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz