wtorek, 26 maja 2015

Fight Club FREE COMIC BOOK DAY - Chuck Palahniuk, Eric Powell, David Lapham, Cameron Stewart, Mike Huddleston


WORST THAN CANCER


Skończyły się czasy zarówno sprzed istnienia Tylera, jak i z jego rządów. Narrator wiedzie swój prosty żywot, ale czegoś mu brak, a wolne chwile spędza stojąc w dziurze wieżowca, jaka pozostała z jego mieszkania. I wtedy Marla donosi mu najnowsze wieści. To, co wyczuła w piersiach, to nie rak. To coś gorszego. Jest w ciąży!


W dniu premiery najnowszej książki Palahaniuka i na dzień przed rozpoczęciem komiksowego Fight Clubu 2 wreszcie w moje ręce trafił wydany w ramach Free Comic Book Day (czemu w Polsce nikt nie daje komiksów z free? Czemu?) prolog do tej właśnie serii. Komiks świetny, pobudzający apetyt, nie genialny, jak powieść, ale na pewno bijący na głowę większość tego, co wypuszcza się na amerykański rynek. Fajnie narysowany, nie najgorszy kolorem. Super!


Dwa pozostałe (Goon – walka z wampirami i Strain – nazista i potwory) to tylko dodatki. O ile jeszcze „Goon” ma świetny klimat strony graficznej (bo nie scenariusz), o tyle „Strain” to nuda. Nic dziwnego, że na okładce jest FC a nie żadna z tych serii.


Abstrahując od nich, jednym słowem: Polecam!!! To, obok serii „Z archiwum X”, najważniejsze wydarzenie łączące komiks i inne media artystyczne ostatnich lat!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz