piątek, 21 września 2018

Ku twej wieczności #2 - Yoshitoki Oima

EMOCJONALNA WIECZNOŚĆ


„Kształt twojego głosu” właśnie się skończył, ale przygoda z twórczością Yoshitoki Oimy nie. I chwała za to wydawcy, bo młoda mangaczaka to jedna z najciekawszych autorek, z jakimi w życiu się zatknąłem, potrafiąca w rewelacyjny sposób wzruszać i intrygować. I tak właśnie jest także w „Ku twej wieczności”, znakomitej mandze, łączącej w sobie fantastykę, horror i obyczajowe zaplecze, podlane humorem i potężną dawką uroku.


Małą March spotkał nie lada zaszczyt – miała zostać złożona w ofierze Czarciemu Niedźwiedziowi. Dziewczynka marzyła przede wszystkim o tym, by dorosnąć, nie chciała jednak by ktoś inny ginął za nią, dlatego poddała się losowi. I wtedy z pomocą przyszedł jej Niesio – obca forma życia, która przybrała formę wilka. Niedźwiedź zginął, ale teraz prawdę o tym, co się stało, trzeba ukryć przed całym ludem. Dlatego też ludzie Yanome zabierają March, Niesia i Paronę do swojego kraju. Nie czeka tam jednak na nich nic dobrego. Zostają uwięzieni i od teraz muszą jakoś poradzić sobie z sytuacją, w której się znaleźli…


"Kształt twojego głosu" był stricte obyczajową opowieścią typu szkolne życie, wspartą wątkiem miłosnym. Emocje, jakie wywoływał i jego rewelacyjny klimat po prostu zachwycały. Dlatego odnośnie "Ku twej wieczności" miałem tak samo wielkie oczekiwania, jak i obawy. Bo czy autorka zdoła po raz kolejny tak mnie zachwycić? I jak poradzi sobie z zupełnie nowymi dla niej realiami? W końcu niniejsza seria to fantasy, a może science fantasy.


A jednak Oima nie zawiodła. Wszystko dzięki emocjom, które i w tym przypadku stały się siłą napędową całości. Do tego manga jest klimatyczna i wciągająca. Więcej niż w „Kształcie” jest tu jednak akcji, brutalności i tajemnic, które posuwają do przodu całą opowieść i dostarczają solidnej porcji mocnych wrażeń. Do tego mamy także ciekawe postacie, interesujący świat i zachwycającą, bo realistyczną i pełną detali, choć nie zapominającą o prostocie, szatę graficzną.


Wszyscy miłośnicy "Kształtu twojego głosu" oraz dobrych mang z elementami fantastyki, będą z tej serii bardzo zadowoleni. Mnie historia tajemniczego bytu uczącego się życia na Ziemi (?) urzekła i kupiła. Dlatego polecam ją Waszej uwadze.


Tytuł możecie kupić tutaj:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz