wtorek, 20 kwietnia 2021

Muminki: Podano do stołu. Podkładki pod talerz z zadaniami - Marta Stochmiałek

ZASIĄDŹ Z MUMINKAMI DO STOŁU

 

„Muminki: Podano do stołu” to najnowsza propozycja od Harper Kids dla najmłodszych. Tytuł mówi już sam za siebie: na niemal pięćdziesięciu stronach tej książeczki czekają na nas obrazki do kolorowania, grafiki do obrysowywania etc. I chociaż liczyłem, że obiecywane podkładki pod talerze będą bardziej… hmm… podkładkowe, to coś w sam raz dla młodych czytelników, którzy uwielbiają Muminki.

 

Tyle tytułem wstępu, przyjrzyjmy się zatem zawartości. Na każdej stronie czeka tu na nas rysunek jakiegoś bohatera czy bohaterów, bądź też scenka z jego / ich życia. Każda z tych stron zaś – a właściwie plansz, które można oderwać od albumy, jak wyrywa się kartki z bloku rysunkowego, to nie tylko jedno zadanie do wykonania, ale też i podkładka właśnie.

 

W skrócie, mamy tu po prostu porcję zadań dla najmłodszych. Zadań, jakie ci lubią, bo z jednej strony czeka tu na nich kolorowanie, z drugiej zaś bardziej aktywizujące wyzwania, uczące np. rysowania szlaczków według przedstawionego wzoru. Różnorodność zadań jest duża, zabawy jest z nimi sporo, a po wszystkim dziecko może wyrwać strony i potraktować jego podkładkę, bądź też zachować, jako bardzo ładne dla oka plansze.

 


I tu na scenę wkracza szata graficzna. Książeczka oferuje nam scenki z życia Muminków, bohaterów, różne sytuacje etc. Wszystko to podane w bardzo kolorowy, miły dla oka sposób. Aż szkoda używać ich, jako podkładek. Jeśli zaś chodzi o to, jak się sprawdzają w tej roli właśnie, to przyznam, że mogłyby być grubsze albo po prostu mogłyby być dołączone jakieś tekturowe dodatki. Ale nie oszukujmy się, ta publikacja ma głównie służyć, jako nauka poprzez zabawę i to właśnie robi.

 

Jakkolwiek jednak nie podejdziemy do tej pozycji, na młodych odbiorców czeka dużo dobrej zabawy. A że przy okazji publikacja naprawdę ładnie się prezentuje, jako całość, także pod względem sporego formatu, dzieci i rodzice na pewno będą usatysfakcjonowani. Nie tylko ci, którzy uwielbiają Muminki.

 

Dziękuję wydawnictwu Harper Kids za udostępnienie egzemplarza do recenzji.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz