poniedziałek, 2 lutego 2015

Spider-Man / Black Cat: The Evil That Men Do - Terry Dodson, Kevin Smith


ZŁO, KTÓRE CZYNIĄ MĘŻCZYŹNI


Black Cat poszukuje zaginionej przyjaciółki. Spiderman prowadzi śledztwo w sprawie przedawkowania przez jednego z uczniów narkotyków. Ich drogi przecinają się i oboje podejmują się nie tylko wspólnego dochodzenia, ale także swoistej gry miłosnej...


Black Cat biseksualistką po przejściach? Gejowski gwałt? Narkotyki? Kazirodztwo?... Co do cholery, zapytacie. Oto Spider wg Kevina Smitha, reżysera i scenarzysty takich filmów jak "Sprzedawcy", "W pogoni za Amy" czy "Dogma", oraz komiksów pokroju "Diabeł stróż". I choć fani uznali go za nie wart przeczytania, jest to jednak jeden z ciekawszych albumów.


Akcja oczywiście nieco kuleje, mowa tu o głównym wątku, ale przecież nie o to chodzi. Kevin zabiera czytelników w podróż po psychice zgwałconej kobiety, której miłość się sypie, serwując nam zarazem genezę Black Cat i to na Kocicy a nie Pająku się skupiając.


Strona graficzna jest prosta, może nieco zbyt prosta, ale do przeżycia.


Całość jednak składa się na komiks trudny, wart poznania, wciągający i ciekawy. I cóż z tego, że nie spodobał się mainstreamowemu czytelnikowi? Czy tylko popowe historie muszą być dobre?


Polecam!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza