poniedziałek, 12 października 2015

Jurassic World (DVD + książka)


JURAJSKI ŚWIAT


Po 12 latach od ostatniego filmu serii i 22 latach od początku cyklu, dinozaury powracają. Niestety, w najgorszej odsłonie cyklu, choć nadal wcale nie takiej złej.


Marzenia się spełniły. Nikt już nie planuje otwarcia parku rozrywki, Jurassic World działa pełną parą. Ale jak zwykle nic nie idzie tak, jak trzeba. Inteligentny dinozaur stworzony z połączenia kilku gatunków zaczyna polowanie a zagrożeni są siostrzeńcy jednej z pracownic...


Podstawowe plusy filmu? Sentyment jaki budzi i efekty. Niestety minusów już jest zdecydowanie więcej.


Po pierwsze fabuła: niezła, ale szybko okazuje się naiwna i pusta.
Po drugie: brak logiki. Scen, gdzie szwankują podstawy myślenia jest multum. Brak także konsekwencji i spójności a każdy zwrot akcji zwrotem nie jest, skoro wiadomo o nim na długo nim się pojawi.
Po trzecie: brak pomysłów. Brak świeżości nie zaskoczył, ale żeby powielać na ekranie to, co było najgorszym elementem części Trzeciej, czyli inteligentny dinozaur, co wytykali wszyscy, przerasta moje rozumowanie odnośnie motywów.


Na szczęście nie nudzi do tego stopnia, by nie oglądało się miło, czasem oferuje nieco napięcia, innym razem puszcza sentymentalne oko... Fani obejrzeć powinni, nowi widzowie - nie, bo stracą cały zapał do świetnej serii. Wydanie DVD nie oferuje wiele, ot sceny wycięte i wywiad/dokument. Książka też nie wnosi nic nowego, ale mimo wszystko warto zainwestować w "Jurassic World".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz