sobota, 30 stycznia 2016

Ultimate Spider-Man Vol. 8: Cats & Kings - Brian Michael Bendis, Mark Bagley


KOTY I KRÓLOWIE


Historia Petera zbaczać zaczyna na nowe tory, a to za sprawą wstępu do „Ultimate Six”. Tak ciężko jeszcze się dla niego nie zapowiadało, nim to jednak nastąpi Spider musi zmierzyć się ponownie z Kingpinem.


Sprawa Kingpina nawiedza Parkera na polu zawodowym, prywatnym i superbohaterskim. Gdy Fisk zostaje oczyszczony z zarzutów o morderstwo, a Jameson zaczyna wspierać kampanię jego kandydata, nastolatek nie wie co robić. Jak świat i system prawny może być tak niesprawiedliwy? Pytania zadawane w szkole jak i w pracy kończą się dla niego problemami z nauczycielem i utratą posady w Daily. Do tego jako Spider-Man toczy bój z Kingpinem i jego ludźmi, ale przestępca stara się poznać tożsamość Pająka. Na domiar złego pojawiają się kłopoty z ojcem MJ, który zabrania dziewczynie spotykać się z Peterem, a związek obojga wystawiony zostaje na próbę, kiedy pojawia się Black Cat, która pociąga Petera. Za mało zdarzeń? Kingpin wynajmuje Elektrę by zajęła się Black Cat, która okrada go z… właśnie? Co kryje się za skradzionym przedmiotem?


Nie jest rewelacyjnie, ale zabawa i tak jest przednia. Świetny scenariusz, który wie jak zaskoczyć i uniknąć oczywistości, niezła, choć nie przemawiająca do mnie kreska i retardacje, które aż wołają by czytać dalej. I czekać, kiedy wreszcie Bendis rozwiąże wątek z Flashem i kwestią, o której chciał rozmawiać z Peterem.


Jednym słowem: Polecam!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza