wtorek, 30 października 2018

Szkolne życie! #10 - Sadoru Chiba,Norimitsu Kaihou (Nitroplus)

STUDENCKIE ŻYCIE


O tak, wreszcie jest! Najnowszy tomik "Szkolnego życia" długo kazał na siebie czekać, ale  - jak zawsze zresztą - warto było. Urok, krew, mrok, i humor mieszają się w pełnej akcji i łagodnej erotyki opowieści, która może i wygląda, jak przeznaczona jedynie dla facetów, ale w rzeczywistości spodoba się każdemu miłośnikowi grozy, niezależnie od płci. Oczywiście, jak się chyba domyślacie, miłośnikowi mającemu na karku przynajmniej piętnaście lat.


Zaczęło się studenckie życie bohaterek! Kurumiś znów jest z przyjaciółkami, ale te chcą mieć pewność, że dziewczyna nie ucieknie już więcej. Jednak to wcale nie największy z problemów, z jakimi muszą się uporać. Wszystko bowiem wskazuje na to, że ludzkości grozi wyginięcie, a jej los spoczywa w rękach nastolatek właśnie! Dziewczyny jednak mają plan, jak poradzić sobie ze wszystkim – część z nich ma zostać na uniwersytecie i zatroszczyć się o zapasy, przygotowanie hodowli roślin i wszystkiego, co wiąże się z życiem w tym miejscu. Reszta natomiast będzie musiała udać się do laboratorium korporacji Randall i przeprowadzić śledztwo. Co je tam czeka? Co jeszcze odkryją? I jak poradzą sobie z tym, co nadciąga?


"Szkolne życie" to określenie, które kojarzy się dość jednoznacznie. Nastoletni bohaterowie, szkoła, problemy związane z nią i z dorastaniem, pierwsze miłości... I właściwie nic z tego nie znajdziecie w tej serii. Poza nastoletnimi bohaterkami, oczywiście, i szkołą – choć ta jest rzeczą bardzo, bardzo umowną. Co zatem jest? Wszystko to, czego można się spodziewać po samym opisie - a zatem świat po apokalipsie, zombie, ludzie groźniejsi od bestii, krwawe walki, brutalne sceny, szybka akcja, dużo seksownych bohaterek o imponujących walorach i jeszcze więcej uroku, tkwiącego w jednej z bohaterek.


Zabawa ze "Szkolnym życiem" jest więc przednia. Nie ma tu miejsca na nudę, a całość wciąga. Do tego została odpowiednio zilustrowana - w sposób prosty, gdy mówimy o twarzach bohaterek i uroczych momentach i realistyczny, kiedy do głosu dochodzi mroczniejsza strona opowieści, a ta przecież dominuje. Co prawda pierwsze tomy tej mangi na kolana nie powalały, potem jednak całość rozkręciła się tak bardzo, że nie mogłem się od niej oderwać. I nie mogłem oderwać się także od tego tomiku.


Szkoda tylko, że na powstanie kolejnego znów będziemy musieli poczekać dłuższy czas. Ale i tak na pewno warto będzie na niego czekać. Ja ze swej strony polecam całość każdemu miłośnikowi horrorów.


A wydawnictwu Waneko dziękuję za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza