sobota, 9 listopada 2019

Detektyw Pierre w labiryncie. Puzzle - IC4DESIGN, Hiro Kamigaki

PRZESZUKAĆ PUZZLE


Detektyw Pierre, bohater bardzo ciekawych książek obrazkowych nie tylko dla dzieci, tym razem wraca w formie puzzli. I trzeba przyznać, że doskonale do niej pasuje, dostarczając odbiorcom w najróżniejszym wieku naprawdę przyjemnej zabawy. Na wszystkich, którzy lubią układanki i szukanie na obrazkach ukrytych elementów, czeka niezła porcja naprawdę znakomitej rozrywki. Oczywiście dla całej rodziny!


Jeśli nie mieliście okazji poznać którejś z książek o przygodach naszego bohatera, kilka słów przypomnienia o co w tym wszystkim chodzi.

A zatem Pierre to detektyw, ale detektyw niezwykły. Nie zaprzątają go codzienne problemy, z jakimi zmaga się policja, wręcz przeciwnie. Do akcji wkracza niezwykle rzadko, a to dlatego, że jest specjalistą od… labiryntów. Kiedy więc dzieje się coś złego i bandyci ukrywają się w labiryncie tudzież w labirynt zmieniają miasto, zaczyna działać. Ale nie zawsze, czasem – tak jak teraz – można go spotkać w zwyczajnych miejscach. Gdzie zawitał tym razem? Do sklepu z łakociami, gdzie żeby znaleźć to, czego się szuka, często trzeba nie lada się wysilić. Gotowi zanurzyć się w to miejsce i odkryć, co ma do zaoferowania?


Chyba nie ma dzieci, które nie lubiłyby puzzli. Co tam dzieci, to przecież hobby jakże popularne także wśród dorosłych. I nie ma się co dziwić, skoro to świetna zabawa, pobudzająca do wysiłku szare komórki i zapewniająca miłe spędzenie czasu całej rodzinie. „Detektyw Pierre w labiryncie. Puzzle” idzie nieco dalej. Ułożenie obrazka z dwustu elementów to jedynie pierwsza część zabawy. Najdłuższa, to prawda, i najbardziej wymagająca, ale nie jedyna.


Książki o detektywie Pierre’ze opierają się na podobnej zasadzie, co słynne „Gdzie jest Wally?” – czyli na poszukiwaniu konkretnych elementów ukrytych na pełnych detali planszach. Tu planszę mamy jedną, ale po jej ułożeniu również musimy poszukać tego i owego. I to właśnie owa druga cześć całej zabawy. A wszystko to tradycyjnie znakomicie wykonane – ładnie i barwnie – i wpadające w oko. Czy trzeba czegoś więcej?


Dla miłośników serii o detektywie Pierre’ze oraz familijnego układani puzzli, niniejszy tytuł to kawał świetnej propozycji. Ja ze swej strony polecam i mam nadzieję na więcej podobnych dodatków. Bo ta seria aż prosi się o coś naprawdę wymagającego i złożonego.


Dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia za udostępnienie puzzli do recenzji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz