Polski "Produkt" Komiksowy

SENTYMENTALNA PODRÓŻ


Powoli zbliża się premiera mojego małego dziełka. Polski „Produkt” Komiksowy, bo o nim mowa, to opowieść o kulisach powstawania, rozwoju i upadku magazynu Produkt, a co za tym idzie także Osiedla Swoboda. To również historia ludzi stojących za sukcesem pisma, ciekawostki, anegdoty… Tak, wywiady też będą.


Pisanie całości było dla mnie przyjemną i sentymentalną podróżą do czasów, kiedy z niecierpliwością czekałem na kolejny numer Produktu, raz po raz wracałem do poszczególnych komiksów i starałem się wzorować na nich we własnej twórczości. Tamten ubierający się na czarno nastolatek w życiu nie pomyślałby, że będzie mu dane napisać o tym choćby i niewielką książeczkę. Tym bardziej nie pomyślałby, że będzie mógł porozmawiać z twórcami i wypytać ich o różne sprawy. Stało się. I oto jestem w tym miejscu. Premiera już wkrótce i mam nadzieję, że się Wam spodoba.


Poniżej fragment wstępu:


Michał Lipka, rocznik 1988, dokonuje w POLSKIM „PRODUKCIE” KOMIKSOWYM rzeczy szczególnej – wskrzesza, przynajmniej na czas tejże lektury, polską (także lokalną, bydgoską czy toruńską) rzeczywistość sprzed dwóch dekad; przywołuje miejsca, których już dawno nie ma, lub które zmieniły się dziś nie do poznania; w końcu – przypomina też ludzi, którzy być może nie są już tym, kim byli, kiedy to J.Lo czekała na tę noc, a zespół Scooter skwapliwie zachęcał do negacji millennium. / Emilia Walczak

Komentarze

 1. Gdzie to można zamówić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W najbliższych dniach ruszy sprzedaż internetowa w sklepie MCK pod adresem: http://sklep.mck-bydgoszcz.pl/ :)

   Usuń
  2. http://sklep.mck-bydgoszcz.pl/?p=produkt&id=47

   Usuń
 2. Świetna sprawa. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz