środa, 20 stycznia 2021

Strażnicy Galaktyki #2: Jeźdźcy na niebie – Gerry Duggan, Frazer Irving, Mike Hawthorne, Chris Samnee, Greg Smallwood, Rod Reis, Roland Boschi, Terry Pallot

STRAŻNICY Z TAJEMNICAMI

 

Każdy, kto czytał „Strażników Galaktyki” z Marvel Now z pewnością przyzna, że były świetną serią. Może i nie najlepszą w dorobku odpowiedzialnego za nią Bendisa, może nie tak świetną, jak dwa pozostałe pisane przez niego cykle („All-New X-Men” i „Uncanny X-Men”), ale naprawdę znakomitą. Teraz przygody tej szalonej ekipy trafiły w ręce znanego z „Deadpoola” Gerry’ego Duggana i chociaż już tak dobre nie są, to przyzwoita rozrywka, której największym pozytywem jest to, że stara się wpasować w klimat kinowych filmów o Strażnikach Galaktyki.

 

Sekrety nigdy nie są niczym dobrym. Tajemnice, które skrywają Strażnicy Galaktyki niemal zniszczyły ich drużynę. Trzeba więc coś z tym zrobić i odpowiedzieć na kilka pytań. A tych się przecież namnożyło. Gamora coś ukrywa, ale co takiego? Drax Niszczyciel odrzucił przemoc i zrezygnował z walki, ale co jest tego przyczyną? Groot nie rośnie, a Rocket obwinia o to siebie, jaka jest jednak prawda i dlaczego tak myśli? Ale pytania to wcale nie koniec problemów, bo już na horyzoncie czai się konflikt między odrodzonym Korpusem Nova, a Bractwem Raportów…

 

Lubię serię „Deadpool”, nad którą Duggan współpracował, ale nie oszukujmy się, cykl ten miał równie wiele dobrych, co przeciętnych tomów. Czasem ich humor śmieszył, czasem nie, czasem bawiłem się wyśmienicie, czasem skakanie od jednego zeszytu do drugiego irytowało brakiem konsekwencji. „Strażnicy Galaktyki” w wykonaniu tego scenarzysty, którzy trafili do mnie dzięki uprzejmości księgarni TaniaKsiazka,  plasują się gdzieś pomiędzy. To dobry rozrywkowy komiks środka, który wypełniony jest akcją i – w mniejszym stopniu – żartami. Na kolana może nie powala, ale bynajmniej nie zawodzi i nie pozwala się nudzić.

 


Co więcej można powiedzieć o tym tytule? Choćby to, że komiksy zebrane w tym albumie oferują konkretną, szybką akcję, przygody, humor, niebezpieczeństwa  itd., itd., a wszystko to podane w sposób lekki, przyjemny i szybki w odbiorze. Warto tu także nadmienić, że Duggan chciał zrobić jak najbardziej imponującą i bliską kinowym blockbusterom opowieść. I całkiem dobrze mu to wyszło, dzięki czemu „Strażnicy Galaktyki” od Marvel Now 2.0 przypominają jeden z kosmicznych eventów tego wydawnictwa, co jest jak najbardziej in plus.

 

Szata graficzna? W tym tomie jest mocno różnorodna, bo stworzona przez siedmiu artystów. Niektóre grafiki są mniej udane (Frazer Irving), niektóre bardziej (Mike Hawthorne, Greg Smallwood, Rod Reis), ale jako całość album jest udany. Jeśli czytaliście poprzednie tomy, polecać Wam nie muszę, bo na pewno chcecie dostać odpowiedzi na postawione wcześniej pytania (ale czy je dostaniecie, to już musicie odkryć sami). Ale kto lubi kosmiczne opowieści z humorem, śmiało może sięgnąć. Nie zawiedzie się.

 

Sprawdźcie też inne komiksy i nowości w księgarni TaniaKsiazka.pl.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza